pudełka kaszerowaneKaszerowanie to obok lakierowania druku jedna z najpopularniejszych technik uszlachetniania wyrobów papierniczych. Polega na oklejaniu cienkim papierem podkładu znacznie grubszego. Kaszerowaniu możemy poddać m.in. wyroby z kartonu czy tektury falistej. Kaszerowane pudełka charakteryzują się wysokimi walorami estetycznymi, jakie uzyskuje się poprzez dodatkowe uszlachetnianie druku wykonywane na powierzchni cienkiego papieru wykorzystywanego do oklejania pudełek.

Dlaczego warto wybierać pudełka kaszerowane?

Kaszerowanie wykorzystuje się wszędzie tam, gdzie uzyskanie odpowiedniego efektu wizualnego jest niemożliwe ze względu na niemożność bezpośredniego zadrukowania powierzchni na maszynie drukarskiej z powodu grubości materiału lub jego wewnętrznej struktury. Pudełka kaszerowane charakteryzują się podwyższoną trwałością, jaką uzyskujemy wybierając gruby karton lub tekturę falistą oraz wysoką estetyką uzyskiwaną w procesie oklejania. To sprawia, że opakowania kaszerowane znajdują szerokie spektrum zastosowań – od wyrobów luksusowych, po części samochodowe i środki czystości.

W przypadku opakowań ekskluzywnych warstwę okleiny dodatkowo uszlachetniamy wykorzystując w tym celu m.in. lakierowanie UV, hot-stamping oraz foliowanie.

Go to top